Önerilenler

Mutlaka Kaydolmanız Gereken Email Bültenleri!

Merhaba. 2020 yılından beri bazı bültenleri takip ediyordum. Bunlara eklemeler yaparak bir liste oluşturmuştum. 2021 yılı için kendimle ilgili yapmak istediğim şeylerden biri de bu bültenleri kaçırmadan takip etmekti. Bugün size bu takip ettiğim bültenlerden bahsedeceğim. Biraz fazla olabilir ama ilgi alanlarınıza göre içlerinden seçerek kaydolabilirsiniz. Bu listeyi oluşturmak için bayağı bir zaman harcadım ama ömürlük bir liste olduğu için buna değdi. Bültenlerin email gönderim sıklığı bülten sahibine göre değişmekte, bazı bültenler için ise giriş yaptığınızda gönderilme sıklığı ile ilgili ayar bulunmaktadır.

Bülten Listesi

1. Aposto

Günlük haberler, önemli gelişmeler, borsalar, iş dünyası, politika, teknoloji, spor ve ekipten öneriler kısmıyla gündemi takip edebileceğiniz harika bülten. Aşağıda belirttiğim Quando, Spektrum ve Pareto gibi bültenleri çıkartan ekip. Kısaca Aposto üzerinden hepsine buradan kaydolabilirsiniz.

2. Science News

Adından anlaşılacağı üzere bilim haberlerini takip edebileceğiniz bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

3. Google Alert

Google alert ile ilgi duyduğunuz konuyla ilgili en güncel haberlere ve gelişmelere ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken buradan anahtar kelimeyi kaydetmek.

4. Spektrum

Aposto’nun politika bülteni “Spektrum”. Gayet tarafsız bir bülten tavsiye ederim. Benim gibi politikayı sevmiyor ama bir ucundan da haberim olsun diyorsanız tam size göre. Buradan kaydolabilirsiniz.

5. Interesting Engineering

Bir Türk girişimci tarafından kurulan ve mühendislik teknolojileriyle ilgili yayın yapan websitesi. Bu sitenin bültenine buradan kaydolabilirsiniz.

Email Bülten

6. Tomorrow Dijital Arşiv

Adından anlaşılacağı üzere teknoloji, dijital dönüşüm ve belli konularda haftalık olarak içerik yayınlayan yazarları paylaşıyorlar. Ayrıca kişisel gelişim, izlenecekler listesi, belgesel önerileri gibi konularda harika içerikler var. Buradan kaydolabilirsiniz.

7. Bora Özkent

Kişisel gelişim, yatırım, teknoloji, startup ve inovasyon üzerine günlük yazıların paylaşıldığı bülten. Bora Beye sevgiler 🙂 Buradan kaydolabilirsiniz.

8. Quando

Teknoloji haberlerinin yer aldığı bülten. Özellikle startupları takip etmek için ideal. Buradan kaydolabilirsiniz.

9. Temiz Enerji

Yenilenebilir ve temiz enerji üzerine yatırımlarım var. Bunlarla ilgili haberleri takip etmek için Temiz Enerji bültenini kullanıyorum ve size de öneririm. Buradan kaydolabilirsiniz.

10. Evrim Ağacı

Canlı yaşamı, teknoloji, biyogenetik ve bilimsel araştırmalarla ilgili yayınlarını okuyarak çok mutlu olduğum ve size de tavsiye ettiğim bülten. Sitenin kurucusu Çağrı, yıllardır herkese bilim okur yazarlığı aşılamak için çırpınıyor ve bence tüm ekibiyle birlikte çok başarılı. Buradan kaydolabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Bültenler

11. Azeem Azhar

Yatırım ve teknoloji konularında düzenli içerik hazırlayan bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

12. Başlangıç Noktası

Startap, sağlık ve teknoloji gibi bir çok konuda içerik gönderen bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

13. Novus

İş dünyası, startup ve teknoloji konularını çok güzel derleyen bir bülten, kesinlikle tavsiye ederim. Buradan kaydolabilirsiniz.

14. Simple Flying

Havacılıkla ilgili gelişmeler ve okunası derlemelerin gönderildiği bülten. Mutlaka havacılıkla ilgilenen herkese bu bülteni tavsiye ederim. Buradan kaydolabilirsiniz.

15. Aerotime

Yine havacılıkla ilgili tavsiye ettiğim bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

Bülten Takip Edilecekler

16. News in French

Bülten takip ederken Fransızca öğrenmek isteyenler için günlük Fransızca dozu. Buradan kaydolabilirsiniz.

17. MIT Technology Review

“Your daily dose of what’s up in emerging technology” mottosuyla içerik gönderen bir bülten. Bültende ücretli ve ücretsiz çok fazla içerik bulacaksınız. Buradan kaydolabilirsiniz.

18. The Magger

Moda, kültür sanat, teknoloji, farkındalık ve tasarım konularında içerikler hazırlayan bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

19. Singularity Hub

Bilim, teknoloji ve gelecekle ilgili harika içerikler bulabileceğiniz bir bülten. Ben sıkı takipçisiyim. Buradan kaydolabilirsiniz.

20. HighExistence

Dünyada neler olup bitiyor, haftanın fotoğrafı ve yeni kelime öğrendiğiniz bölümle birlikte merak üzerine kurulu içerikler üreten bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

Email Bülten Önerilenler

21. Flipboard Picks

Flipboard içeriklerini derleyip haftalık olarak size sunan güzel bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

22. Inside Business

Teknoloji yatırımları, bilançolar ve iş dünyası ile ilgili detaylı bilgiler paylaşan bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

23. Quora

Quora, merak ettiğiniz soruları sorabildiğiniz ve uzmanlarından net cevaplar alabildiğiniz zengin bir platform. Ben bu platformda ilgi alanınıza göre oluşturabildiğiniz bültenleri seviyorum. Mesela benim takip ettiğim bültenler “Strategic Wealth Building”, “Simply Your Life”, “TheBackstory”, “Curious Minds”, “You May Not Have Heard” ve “Digest”. Sizde kendi ilgi alanlarınıza göre bülten oluşturabilirsiniz. Buradan siteye kaydolup istediğiniz kategorileri takip ederek ayarlardan bülteni aktif edebilirsiniz.

24. Biryudumkitap

Bilmeyen kalmadığını düşünüyorum ama yine de yer vermek istedim. Günlük kitap ve şiir dozu almak için harika bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

25. Time History

Haftalık olarak en iyi Time içeriklerini paylaşan bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

26. Future Travel Experience

Yolcu deneyimi, havayolları ve havalimanları ile ilgili içerikler paylaşan bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

27. TechMeme

Teknoloji içeriklerinizi elinizin altına getiren güzel bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

28. James Clear

Hayatını bu bültenle idame ettiren, “The most wisdom per word of any newsletter on the web” mottosuyla yayın hayatına devam eden, Atomic Habits kitabının yazarı James Clear’ın bülteni. Buradan kaydolabilirsiniz.

29. Pareto

Finans dünyası, kripto paralar ve dünyadan finans gelişmeleri ile ilgili mutlaka takip edilmesi gereken bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

30. Pazarlamasyon

Pazarlama, yatırım ve reklam gelişmelerinin yer aldığı güzel bir bülten. Buradan kaydolabilirsiniz.

Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x